Elon Musk'dan Rekor Servetine 60 Dakikada 2.3 Milyar Dolar Kazandı!

Elon Musk'dan Rekor Servetine 60 Dakikada 2.3 Milyar Dolar Kazandı!

Elon Musk'ın serveti , Tesla Inc.'in hisselerinin beklenenden daha güçlü dördüncü çeyrek kazançları ve yeni Model Y crossover SUV için hızlandırılmış bir takvim üzerinde genişletilmiş ticarete yükselmesinin ardından Çarşamba günü bir saat içinde 2.3 milyar $ arttı.

Elektrikli araç üreticisinin 580.99 $ 'dan kapanan hisseleri , New York'ta saat 17: 16'da % 12 artışla 649 $' a yükseldi ve Bloomberg Milyarder Endeksi'ne göre genel müdürün net değerini 36 milyar dolara çıkardı.

48 yaşındaki Musk, twitter popüleri birde Müthiş bir elon musk kitapı olan Tesla'nın servetinin büyük bir kısmını oluşturan olağanüstü stokunun yaklaşık beşte birine sahiptir. Yakından elinde tutulan Space Exploration Technologies Corp.'un çoğunluk mülkiyeti yaklaşık 14.6 milyar dolar .

Tesla'nın hisseleri, şirketin sürpriz bir üçüncü çeyrek karı yayınladığı Ekim ayından bu yana devam ediyor. Piyasa değeri şimdi 100 milyar doların çok üzerindedir ve eğer uzun bir süre bu eşiğin üstünde kalırsa, Musk,elon musk spacex ve tüm performans hedefleri onu 50 milyar dolardan fazla alabilecek uzun vadeli bir tazminat ödülünün ilk yığınını açmaya uygun olacaktır. karşılandı. Maaş veya ikramiye almaz.


Yorumlar