Facebook Karanlık Modu artık Android telefonlar için kullanıma sundur: İşte bunu nasıl etkinleştirebilirsiniz?

Facebook Karanlık Modu artık Android telefonlar için kullanıma sundur: İşte bunu nasıl etkinleştirebilirsiniz?

WhatsApp kısa süre önce Android uygulaması için karanlık mod özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik şu anda yalnızca Android'deki WhatsApp beta kullanıcıları için kullanılabilir. Özellik, mesajlaşma uygulaması için hazır olduğuna göre, ana şirket Facebook. Facebook Messenger uygulaması karanlık mod özelliğini zaten almış olsa da, Facebook uygulamasında uzun zamandır bekleniyordu. Daha fazla Android kullanıcısı, akıllı telefonlarında yeni özelliği aldığını bildirdi.

Facebook, özelliği bazı kullanıcılar için etkinleştirdiği için yavaş yavaş kullanıma sunuyor. Sonunda, özellik tüm platformlarda ve bölgelerde kullanıma sunulacak. Facebook şu anki hızıyla, özelliğin kitleler için hem WhatsApp hem de Facebook uygulamalarına ulaşmasını bekleyebiliriz.Online raporlara göre, karanlık mod özelliği hala beta aşamasındadır, çünkü güncellemeyi alan insanlar tutarsızlıktan şikayet ediyor ve sürekli olarak açık ve koyu modlar arasında geçiş yapıyor.

Özellik henüz istikrarlı bir noktaya ulaşmamış olsa da, şirketin özelliği kitlelere yaymak için gerçekten çok çalıştığını ima ediyor. Şirket yakında hem iOS hem de Android platformlarındaki tüm uygulamaları için karanlık bir çalışma moduna sahip olabilir.

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir;

WhatsApp şu anda Android'in beta sürümünde karanlık mod özelliğine sahiptir. Bu özellik WhatsApp Ayarları> Sohbetler> Tema'da bulunur. Açık, Koyu ve Sistem Varsayılanı olmak üzere üç seçenek sunar. Açık ve Koyu modları açıklayıcı olsa da, sistemin varsayılan modu, kullanıcı arayüzünün karanlık mı yoksa açık modda mı çalıştığını kontrol etmek için sistem ayarlarını tarar.

Yorumlar