Android Emülator Windows 10'a Nasıl Yüklenir ve Nasıl Kullanılır?

Android Emülator Windows 10'a Nasıl Yüklenir ve Nasıl Kullanılır?

Emülatörler, kullanıcıların favori işletim sistemlerini sistem genelinde kurmaya gerek kalmadan diğer cihazlarda çalıştırmasına yardımcı olan programlardır. Android emülatörleri, dünya çapında milyonlarca oyuncu ve geliştirici tarafından kullanılan en yaygın bulunan ve çalışan emülatörlerdir. İşte PC'de Android emülatörünü kullanırken insanların bilmeleri gereken her şey:

PC'de Android Emülatörlerinin kullanımı nedir?

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Windows 10'da günlük olarak Android Emulator'u kullanıyor. Bu emülatörlerin kullanıldığı üç temel şey vardır. PC'de Android Emülatörlerinin kullanımı aşağıdaki gibidir:

1)Geliştirme: Android Emülatörlerini PC'ye kurmayı ve kullanmayı seçen kişilerin en yaygın nedenlerinden biridir. Android emülatörleri aracılığıyla, geliştiriciler uygulamaları gerçek zamanlı olarak test edebilir ve hatalar ve iyileştirmeler arayabilir. Geliştirme ve test için popüler Android emülatörlerinden bazıları Android Studio'nun emülatörü Xamarin ve Genymotion'dur.

2)Oyun: Android Emülatörlerini PC'de kullanmanın bir diğer yaygın nedeni oyun oynamaktır. İnsanlar bu emülatörleri etik olarak yanlış olmadan daha iyi işlevsellik için en sevdikleri Android oyunlarını PC'de çalıştırmak için kullanıyorlar. Bluestacks, MeMu, Nox ve KoPlayer, bu amacı iyi yerine getiren bazı Android Emülatörleridir.

3)Verimlilik: Android Emülatörleri ayrıca insanlar tarafından bir üretkenlik uzantısı olarak kullanılır. Bununla birlikte, bu tür kullanım, Android uygulamalarını ekstra üretkenlikle kullanmak için mükemmel bir platform sağlayan Chromebook PC'lerin daha ucuz kullanılabilirliği nedeniyle çok yaygın olarak kullanılmamaktadır. ARChon ve Bliss, bu amaca hizmet etmeye yardımcı olan bazı Android Emülatörleridir.

Android Emülator'u Windows 10'a nasıl yükleyebilirim?

Android Emülator'u Windows 10'a yüklemek için, kullanıcının Emulator'un kurulum dosyasını indirmesi gerekir. Kurulum dosyasını bilgisayarlarına indirdikten sonra, kurulum dosyasını çalıştırmaları ve işlemi tamamlamaları gerekir. Kurulum Android Emulator'un kurulumunu tamamlar tamamlamaz kullanıma hazırdır.

Windows 10'da Android Emulator nasıl kullanılır?

Windows 10 PC'de Android Emulator'u kullanmak için yerine getirilmesi gereken belirli bir gereksinim seti yoktur. Kullanıcının kullanım amacına göre istediği Android Emulator uygulamasını indirmesi ve yüklemesi gerekir. Android Emulator cihazınıza yüklendikten sonra, Android telefonlarınızı kullandığınız gibi kullanabilirsiniz, tek fark dokunmatik giriş yerine fare tıklaması navigasyonu.

Bilinmesi gereken şeyler!

1)Android Emülatörleri, kullanıcıların en sevdikleri Android uygulamalarını ve oyunlarını kullanmak için PC'lerinde Android işletim sistemini çalıştırmasına izin veren bir yazılımdır, PC büyüklüğünde bir cihazda sistem genelinde bir Android OS kurulumu değildir.
2)Android Emülatörleri grafik yoğun ve aynı zamanda çok fazla RAM tüketiyor.
3)Android Emülatörleri, Android deneyimini PC'ye taklit etmek ve favori uygulamaları kullanmak için kullanılsa da, bir Android Emulator kullanılırken tüm Google Play Store uygulamalarının / yan yüklü uygulamaların kesintisiz işlevselliği garanti edilmez.

Yorumlar