Bill Gates elektrikli bir Porsche satın aldı Tesla'nın patronu öfkeli!

Bill Gates, Youtubeur MKBHD ile yaptığı röportajda elektrikli araçların geleceği ve bugünü hakkında ne düşündüğünü açıklıyor. Teknolojinin en büyük rahatsızlıklarından kaçınmak için bir Porsche Taycan satın aldığını açıklıyor. Tesla'nın patronu Elon Musk'u öfkelendirecek bir şey.

Bill Gates ilk elektrikli arabasını satın aldı. 2020 teknolojisi ve trendleri hakkında youtubeur yıldızı MKBHD ile bir röportajda, bu tür araçların artılarını ve eksilerini tartıyor ve Tesla'yı popülerleştirmek için selamlıyor. Ancak çok hızlı bir şekilde, özellikle derin ceplerine ek olarak, bir Porsche Taycan'ı tercih etmeyi tercih ettiğini açıklıyor.

MKBHD, elektrikli otomobil kullanmanın, termal araçlara yakın kullanım ve konfor elde etmek için "Premium" olarak adlandırdığı şimdilik daha fazla ödeme yapmak anlamına geldiğini açıkladı. Bill Gates için "Premium bugün orada [açıklıyor, eliyle yüksek bir miktar öneriyor], ancak önümüzdeki on yıl içinde, aralığın araçlardan biraz daha az kalacağı gerçeği dışında termal], bu prim 0 "değerine ulaşacaktır.

Ve eklemek için: “Bireysel arabalar, en çok umutların odaklandığı segmenttir - eğer kesinlikle Tesla olduğunu itmeye yardımcı olan bir şirketi adlandırırsak. Şimdi tüm otomobil üreticileri ve yenilerini içeren elektrikli arabalara çok hızlı geçiyor. En büyük endişe, tüketicilerin bağımsızlık konusundaki kaygılarının üstesinden gelip gelmeyeceği. ”

Bill Gates fikrini özerkliğin zirvesinde olmayan lüks bir elektrikli otomobile dayandırıyor

İşte bu noktada girişimci, Tesla Model S'nin yarısının özerkliğine sahip bir Porsche Taycan aldığını açıklıyor : "Elektrikli bir araba olan bir Porsche Taycan aldım ve şunu söylemeliyim - çok premium bir araba - ama çok, çok güzel. Bu benim ilk elektrikli arabam ve bunu seviyorum . " İşte o zaman MKBHD ona ne yapılması gerektiğini sordu, böylece daha fazla insan gerçekten elektriğe geçti.

Microsoft'un kurucu ortaklarından gelen yanıt: "önce otonomi [...] şarjın geliştirilmesi, şarj süresinin [yakıt ikmaline kıyasla [azaltılması]” . Bill Gates, "Bilirsiniz, doldurduğunuz her dakika boyunca geçen enerji miktarı, kavrayışa meydan okur. Benzin çok yoğun bir enerjidir, mevcut lityum pillere göre otuz kat daha yoğundur ”.

Ve Bill Gates, elektrikli araçların dünyadaki araba satışlarının sadece% 3'ünü temsil ettiğini belirtiyor. “Benzin için elektrikten biraz daha az ödeme yaparsınız ve sigorta tarafında hala biraz olsa da bakım maliyetleri biraz daha düşüktür…”, “-her zaman Premium arabalar … ” MKBHD'yi kesiyor. Bill Gates, bu tür araçların ileri teknoloji aynaları gibi yedek parça maliyetinin dikkate alınması gereken başka bir maliyet olduğunu belirtiyor.

Elbette Tesla taraftarları Elon Musk ile röportajı gösteremediler. Ve tepkisi, en azından kısaca özlüydü. Bir twittos, @Tesletter ona videodan bahsediyor: "Hayal kırıklığına uğradım çünkü birçok kişi röportajı izleyecek ve Bill'in sözlerini mektuba götürecek ve elektrikli bir araç almayı düşünmeyecekler. Neden? Çünkü Bill Gates çok zeki bir insan! ".

Elon Musk'un yanıtı: "Gates'le yaptığım konuşmalar beni hayal kırıklığına uğrattı, dürüst olmak gerekirse . " İki adam iklim ve sera gazı emisyonlarının azaltılması konusuna kendilerini adamış durumdalar. Microsoft , 1975 yılında kuruluşundan bu yana yaydığı karbon emisyonlarını atmosferden yakalamayı planlıyor. Ve girişimci CO2'nin yakalanmasını teşvik eder. Petrol gruplarına hitap eden bir yaklaşım çünkü faaliyetlerine somut bir şekilde devam etmelerini sağlayacak.

Ancak, elektrikli araçların büyük ölçüde benimsenmesini, yenilenebilir enerjilerin depolanmasını ve evde enerji üretimini zorlayarak enerjiyle ilgili sorunların çoğunu silmek isteyen Elon Musk'a daha az. Uzlaşılamayan iki yaklaşım?

Yorumlar