Elon Musk Assında Kimdir!Hayalleri Ne Peki Hiç Merak Ettiniz mi?

Elon Musk Assında Kimdir?Hayalleri Ne Peki!

Elon Musk Assında Kimdir?Hayalleri Ne Peki!

Elon Musk Assında Kimdir?Hayalleri Ne Peki!

1971 •Güney Afrika Doğumlu Kendisi

Girişimci, hayırsever

Elon Musk, Web tüketicileri için popüler para transferi hizmeti olan PayPal olan şirketi yaratması sayesinde otuz bir yaşına geldiğinde multi milyonerdi. Musk, New York Times'ın "trilyoner" olarak adlandırdığı şeyin yeni bir cinsi ya da bilim kurgu hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yeni keşfedilen zenginliklerini kullanan eski bir yüksek teknoloji girişimcisi sınıfı haline geldi. Musk, Space Exploration Technologies'in ya da California, El Segundo'da bulunan SpaceX'in kurucusudur. 2005'te SpaceX, bir gün hem uzay turizmi hem de Mars gezegeninde bir koloni insanlık için gerçekçi hedefler yapabileceğini umduğu Falcon roketini inşa etmekle meşguldü.

İlk video oyunu satıyor!

Musk, 1971 yılında doğmuş ve daha sonra boşanmış ebeveynlere doğmuş Güney Afrika kökenli bir ülkedir. Babası bir mühendis ve annesi - aslen Kanadalı - bir beslenme uzmanıydı. Musk, ergenlik yıllarında bilim kurgu ve bilgisayarlar tarafından büyülendi. On iki yaşındayken, kendi video oyununun kodunu yazdı ve aslında bir şirkete sattı. Genç yaşlarında, Güney Afrika'daki beyaz erkekler için gerekli askerlik hizmetinden kaçınmak için Kanada'ya göç etti. Hala ülkenin çoğunluk-siyahi yerli nüfusunun siyasi ve ekonomik haklarını reddeden Güney Afrika hukuk sistemi apartheid dönemiydi. Musk, o zamanlar siyah milliyetçi bir hareketi damgalamak için savaşan orduya hizmet etmekle ilgilenmiyordu.

Musk iş hayatında bir kariyer planlamıştı ve bir yaz Kanada üniversitesinde üniversite stajyeri olarak çalıştı. İnternet girişimcisi olmadan önce bu onun tek gerçek işiydi. Lisans eğitiminin ortasında, Pennsylvania Üniversitesi'ne geçti ve bir yıl sonra ekonomi alanında lisans ve fizik alanında ikinci bir lisans aldı. Oradan, Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde bir doktora programına konsantre olmayı planladığı prestijli doktora programına kabul edildi. enerji fiziğinde. 1995'te internet patlaması başlarken Kaliforniya'ya taşındı ve üzerinde de olmak istediğine karar verdi. İlk şirketi Zip2 Corporation'ı kurmak için sadece iki gün sonra Stanford'dan ayrıldı. New York Times ve Chicago Tribune , yeni çevrimiçi siteleri için içerik sağlıyor.

Musk, şirketi başlattığında sadece yirmi dört yaşındaydı ve tüm enerjilerini başarılı olmaya adadı. Bir noktada,

"Burada başarısızlık bir seçenektir. Eğer işler başarısız olmazsa, yeterince yenilik yapmıyorsunuz."

Londra'nın Times Times gazetesi Roger Eglin ile yaptığı röportajda, şirketin merkezi olarak hizmet veren, futon bir kanepede uyuyan ve yerel bir YMCA'da duş alan bir daire kiraladı . . Yine de şirket, sözleşmelerini yerine getirmek ve bordro ve diğer maliyetleri karşılamak için mücadele etti ve dış finansman aradı. Sonunda bir grup girişim kapitalisti, yeni işletmelere başlangıç ​​parası sağlayan yatırımcılar, Zip2'yi 3.6 milyon $ ile finanse etti, ancak karşılığında şirketin çoğunluk kontrolünden vazgeçti.

Çevrimiçi bankayı başlatır!

Sonunda Musk'un kararı akıllıydı. 1999 yılının Şubat ayında Compaq Computer Corporation, Zip2'yi 307 milyon $ nakit karşılığında satın aldı. Bu, o sırada İnternet iş dünyasının en büyük nakit anlaşmalarından biri oldu. Bu miktardan Musk'a yüzde 7 hissesi için 22 milyon dolar ödenmişti, bu da onu yirmi sekiz yaşında bir milyoner yaptı. 1999 yılında X.com adını verdiği başka bir şirket kurmak için 10 milyon dolar kullandı. Bu, tüketicilere tam kapsamlı finansal hizmet sağlayıcısı olmayı planlayan büyük bir İnternet bankasıydı. Şirketin bir büyük yeniliği, alıcının e-posta adresini kullanarak nasıl güvenli bir şekilde para transfer edileceğini bulmaktı.

Musk'un Zip2'den kanıtlanmış sicili, ciddi bir ilgi ve cömert yatırımcıların hemen kazanmasına yardımcı oldu. Onunla iki önemli yönetici imzaladı: yatırım bankası John Story ve Intuit Corporation'ın eski CEO'su Bill Harris, en çok satan Quicken muhasebe yazılımının üreticisi ve vergi hazırlama programı TurboTax. Harris, X.com'un başkan ve CEO'su olarak atandı ve Musk şirket başkanı olarak görev yaptı. Şirket, Kaliforniya'nın önde gelen risk sermayesi şirketi Sequoia Capital'den 25 milyon dolarlık başlangıç ​​sermayesine cömert bir infüzyon aldı.

X.com Aralık 1999'da yeni müşteriler için cesur bir teklifle çevrimiçi oldu: X.com ile çevrimiçi bir çek hesabı açanlara otomatik vezne makinesinde (ATM) kullanabilecekleri 20 dolarlık bir nakit kart verildi. Bir arkadaşını yönlendirdiyse, kaydolan her yeni üye için 10 dolarlık bir kart aldı. İki ay içinde X.com'un yüz bin müşterisi vardı, bu da büyük rakibi Etrade Telebank'ın ulaştığı sayıya yakındı. Ancak, çevrimiçi bankacılığın güvenliği konusunda tüketici şüpheciliği X.com'un başarının önündeki en büyük engeldi ve Musk ve diğer yöneticiler, bilgisayar korsanlarının geleneksel banka hesaplarından X'e bazı yasadışı transferler yapabildiklerini itiraf etmek zorunda kaldıklarında bir aksaklık vardı. com hesapları.

PayPal satın alıyor!

Mart 2000'de X.com, PayPal adlı bir İnternet para transferi varlığını başlatan Confinity adlı bir şirket satın aldı. PayPal başlangıçta el tipi kişisel dijital asistanların veya PDA'ların kullanıcılarına para aktarmalarını sağlamak için kurulmuştur. X.com'un satın alınması sadece birkaç aydır ve Musk, "kişiden kişiye" için "P2P" olarak bilinen çevrimiçi transfer teknolojisinin umut verici bir geleceğe sahip olduğuna inanıyordu. O ve Harris aynı fikirde değildi ve Harris Mayıs 2000'de X.com'dan istifa etti. Beş ay sonra Musk, X.com'un orijinal çevrimiçi bankasını terk edeceğini ve kendisini önde gelen küresel ödeme transfer sağlayıcısına dönüştürmeye konsantre olacağını açıkladı. X.com adı PayPal lehine bırakıldı.

PayPal, yüz binlerce kişiden kişiye satışların gerçekleştiği çevrimiçi açık artırma Web sitesi olan eBay'deki varlığı sayesinde 2001 yılına kadar çok büyüdü. PayPal Şubat 2002'de halka arz edilen (halka arz) hisse senedi ile halka açık bir şirket haline geldiğinde, Wall Street ticaretinin ilk gününde etkileyici bir başlangıç ​​yaptı. O yılın ilerleyen saatlerinde eBay, şirketi 1,5 milyar dolara sattı. O zamanlar Musk, yüzde 11,5 hisseye sahip PayPal'ın en büyük hissedarıydı ve anlaşmadan 165 milyon dolarlık değerli eBay hissesini netleştirdi.

O zamana kadar Musk bir sonraki girişimine geçmişti. Haziran 2002'de SpaceX veya Space Exploration Technologies'i kurdu. Uzun zamandır Mars'taki yaşam olasılığından etkilenmişti ve Kızıl Gezegenin keşfini teşvik eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Mars Derneği'nin bir üyesiydi. Film yapımcısı James Cameron (1954–) Mars Toplumunun önemli üyelerinden biridir. Musk, gezegenlere uygun bir şekilde Dünya'dan yaklaşık 35 milyon mil uzakta olan gezegene deneysel bir sera gönderen bir "Mars Vahası" yaratmak istedi. Onun vahası, Mars çevre dostu spesifik bitki yaşamının büyüyebileceği bir besin jeli içerecektir. Planının maliyeti 20 milyon dolardı. Ancak daha sonra Boeing Corporation tarafından yapılan bir Delta roketi olan standart teslimat yöntemiyle uzaya bir şey göndermenin maliyete 50 milyon dolar daha ekleyeceğini öğrendi. Musk, Rusya'dan bir roket almaya çalıştı, ancak bu tür yeraltı veya yasadışı eşyalarla uğraşan şüpheli uluslararası tüccarlarla uğraşmanın çok riskli olduğunu fark etti.

İşte Elon Musk'ın Büyük Hayalleri!

Musk belki de kendi roketini yapabileceğini düşündü. Amerikan havacılık ve uzay endüstrisindeki yenilikçiler ve teknisyenlerle temas kurmaya başladı ve Boeing ve TRW gibi şirketlerden bazı deneyimli mühendisleri ve teknik uzmanları gelip SpaceX'in El Segundo, California'daki merkezinde çalışmak için çekmeyi başardı. Bununla birlikte, bu fikir için risk sermayesini çekmek için çok daha zor bir zamanı vardı. San Jose Mercury News'den Matt Marshall'a "Uzay, neredeyse dünyadaki her VC'nin konfor bölgesinden oldukça uzak ." Bunun yerine, özel sektördeki ilk yeniden kullanılabilir roket haline gelmek için kendi parasını koymak zorunda kaldı.

Musk ve yeni SpaceX ekibi iki tür Falcon roketi yapmaya başladı. Adı, Yıldız Savaşları filmlerindeki uzay aracı "Millennium Falcon" dan geldi . Plan, mevcut teknolojiyi kullanarak ve mümkün olan en düşük maliyetle bir roket yapmaktı. Örneğin Falcon I, 1960'lı yıllara dayanan bir pintle motoru kullanıyor. Bir yakıt enjektörü vardır, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından kullanılan standart roketler genellikle birkaç yakıt enjektörüne sahip "duş başlığı" tasarımını kullanır. Şirket ayrıca roketleri hizalamak için kullanılan bir teodolite ihtiyaç duydu ve yeni satın almak yerine eBay'de bir tane bularak 25.000 $ tasarruf ettiler.

Roketçilikle ilişkili başka, eşit derecede pahalı maliyetler de vardır. Musk'un tasarımı tekrar kullanılabileceğinden, şirketin roketin Dünya atmosferinden ayrılırken döküldüğü ilk aşamasını geri alması gerekiyordu. Güvenlik planlarına göre, bu kısım genellikle okyanusa düşer, ancak denizde ele geçirme pahalıdır.

Büyük Hayali Mars'ta Koloni Kurmak!

Uygun bir maliyetle güvenilir bir roket inşa ederek SpaceX, küçük uyduları yaklaşık 6 milyon dolarlık bir ücretle yörüngeye alabilmeyi umuyor. Bu, uzaydaki bir şeyi uzaya götürmek için standart oranın yarısıdır. Şirketin zaten iki müşterisi vardı: ABD Savunma Bakanlığı ve Malezya hükümeti. "Birçok kez bize 'Maliyeti düşürürseniz, güvenilirliği azaltmıyor musunuz?' Bu tamamen saçma, "Musk Fast Company'ye açıkladı yazar Jennifer Reingold. "Bir Ferrari çok pahalı bir araba. Güvenilir değil. Ama size 1000'den 1'e bahse girerim, eğer bir Honda Civic satın aldıysanız, bu enayi operasyonun ilk yılında bozulmayacak. güvenilir ve aynı şey roketler için de geçerli. "

Musk, SpaceX'in baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapıyor. Tüm çalışanlar hissedarlar ve şirketin sıradan ama kararlı atmosferi Musk'un dört köpeğinin iş günü varlığıyla destekleniyor. Artık ofisinde uyumuyor, çünkü orada bir evi, bir karısı var ve garajda dünyanın en hızlı üretimi veya özelleştirilmemiş yarış arabası olan 1,2 milyon dolarlık bir araba olan McLaren F1. ABD Kongresi üyelerinden önce ticari insan uzay uçuşu olasılığı konusunda tanıklık etmiş ve aynı zamanda uzay araştırmalarına ve temiz enerji kaynaklarının keşfine kendini adamış Musk Vakfı'nı kurmuştur. Vakıf, Utah'ın güneyindeki Musk Mars Çölü Gözlemevi teleskopunu işletiyor, ayrıca ziyaretçilerin Mars'taki hayatın nasıl olabileceğini deneyimleyebilecekleri simüle edilmiş bir Mars ortamı ve atık yakan tuvaletler de dahil. Reingold'a, “Bence insanın mekan araştırması çok önemli” dedi. "Elbette, hayatta kalma açısından, birden fazla gezegendeysek daha uzun yaşama olasılığı çok daha fazladır."

YORUMLAR

Ad

Amiral Gemisi Telefonlar,11,Among us,1,android,1,aparat,1,Apexlegends,9,Araba Haberleri,2,Bilgi Dükkanı,160,Brendan Greene,2,Call of Duty,90,Championship,1,CS:Go,5,çekiliş,1,detaylar,1,dota2,3,Duvar Kağıtları HD,1,Duyuru,1,E-Sporcu Nasıl Olunur,1,espor,9,Film Haberleri,1,FireeFire,18,Fortnite,26,Free Fire,80,Free Fire Haberleri,7,geldi,1,geliyor,1,Global,1,gücelleme,1,güncelleme,8,hileciler,3,İpuçları,4,kuş,1,lol,11,Orta Seviye Telefonlar,7,oyuncu telefonları,6,ölümyarışı,1,ÖNERİLENLER,4,pmsc,1,PUBG (PC),12,Pubg Hile,4,PUBG Mobil Hassasiyet Ayarları,75,PUBG Mobile Emülatör,13,PUBG Mobile Haberleri,105,PUBG Mobile İpuçları,318,PUBG Mobile Lite,36,PUBG Mobile Lite PC,8,PUBG Mobile Önemli Bilgiler,64,PUBG Mobile Silah Hasarları,10,PUBG Sorunları ve Çözümleri,6,PUBGMOBİLELİTE,1,Redeem Code,2,Rekor,2,sensitivity settings,4,soğukmod,1,şansçarkı,1,teknolojihaberleri,152,Telefon Analizi,17,TheWalkingDead,1,time to shine,1,turnuva,2,Turnuvalar,4,Uzay Bilim Haberleri,17,Valorant,10,Yeni Haberler,943,yeniözellikler,1,Zula,4,
ltr
item
TeknoOyun: Elon Musk Assında Kimdir!Hayalleri Ne Peki Hiç Merak Ettiniz mi?
Elon Musk Assında Kimdir!Hayalleri Ne Peki Hiç Merak Ettiniz mi?
Elon Musk Assında Kimdir?Hayalleri Ne Peki!
https://1.bp.blogspot.com/-Oc75jUsRNIU/XjSs0pW80CI/AAAAAAAATRE/av8j9M9ZacwzYabmn7iP0N26g0HXYFoZgCLcBGAsYHQ/s400/images.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Oc75jUsRNIU/XjSs0pW80CI/AAAAAAAATRE/av8j9M9ZacwzYabmn7iP0N26g0HXYFoZgCLcBGAsYHQ/s72-c/images.jpg
TeknoOyun
https://www.pubgmobilehaberleri.net/2020/02/elon-musk-assnda-kimdirhayalleri-ne.html
https://www.pubgmobilehaberleri.net/
https://www.pubgmobilehaberleri.net/
https://www.pubgmobilehaberleri.net/2020/02/elon-musk-assnda-kimdirhayalleri-ne.html
true
1195670657657789931
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy