İşte Fortnite'ın yeni Güncellemesi 'Chaos Physics Engine' oyunu nasıl etkileyecek!

İşte Fortnite'ın yeni Güncellemesi 'Chaos Physics Engine' oyunu nasıl etkileyecek!

Fortnite'ın yaklaşan güncellemesi, oyunun 'Chaos Physics Engine' adı verilen yeni fizik motorunu tanıtacak.

Daha derine dalmadan önce, motorun genel olarak yaptığı şey. Yıkılan herhangi bir şey söz konusu olduğunda oyunların gerçek hayattaki fiziği göstermesine izin verir. Fortnite'a uygulandığında, binaların ve yapıların nasıl çöktüğünü büyük ölçüde etkileyecektir.Bugün Fortnite'de bir yapı parçası ezerseniz, sağlığını kaybettikten sonra ortadan kaybolur, bu da Chaos Physics motorunun oyuna girmesi durumunda böyle olmayacaktır. Yeni motorun gerçekçi bir his getirmesi gerekiyor; bu, bir yapının yok olmak yerine yok edildiğinde, yavaş yavaş parçalanacağı, yani nesnenin arkasında ağırlık ve yerçekimi ile nasıl doğal ve 'gerçekçi' olacağı anlamına geliyor.

Yıkımın tam olarak ne yaptığına bağlı olarak, çöken parçaların boyutu da değişebilir. Örneğin, bir roket fırlatıcı ile ahşap 1x1'ye vurursanız, yapı fiziksel dünyada çatlaklar ve bir çeşit açıklık ile bırakılır ve daha sonra duvarı oluşturan parçacıklar artık bir arada tutamadığında yavaşça yere dökülür . Yeni Kaos fizik motoru Bölüm 2, Sezon 2'de Fortnite'a girdiğinde bekleyebileceğimiz budur.

Bununla birlikte, bu güncellemeyle birlikte önemli bir sorun da oyuna giriyor olabilir. Grafikler Fortnite tarihinde her zamankinden daha belirgin olacağından, düşük kaliteli PC'lere veya Dizüstü Bilgisayarlara sahip oyuncular büyük çerçeve düşüşleri, aksama ve diğer sorunlarla karşılaşabilirler. Rekabetçi topluluk içinde, oyuna ekleme işleminin gerekli olup olmadığı konusunda Fortnite'a büyük ölçüde güvenen küçük bir endişe de var.

Her zaman iyileştirme için yer vardır ve Epic Games yaptıkları her hareketle her zaman cesur olmuştur. Ancak bu büyük kararın nasıl oynandığını yalnızca zaman gösterebilir.

Yorumlar