Netflix, yılda 40.000 Amerikan evi kadar elektrik tüketiyor, firmanın en son çevre raporunu açıklıyor. Akış hizmetinin elektrik tüketimi yıldan yıla artmaktadır. Geniş enerji ayak izini telafi etmek için Netflix girişimleri hızlandırıyor.

“Büyüdükçe dünya üzerindeki etkimiz konusunda daha şeffaf olma sorumluluğumuz var. Bu nedenle her yıl çevresel performansımızı kapsayan bir rapor yayınlayacağız " diye açıklıyor Netflix, özellikle çevre üzerindeki etkisini ayrıntılarıyla açıklayan bir raporda. Variety'den meslektaşlarımız tarafından aktarılan rapor, platformun tam elektrik tüketimini ortaya koyuyor . Rapor , "Aboneler Netflix'te bir şov veya film izlemeye başladığında, onları bu içeriğe bağlamak için enerji kullanan bir ağa ihtiyacınız var" diyor.

Netflix , 2019 boyunca akış hizmetine güç vermek için 451.000 MWh tüketdi. Bu, bir yılda 40.000 Amerikan hane halkının ortalama tüketimine eşdeğerdir, Variety'nin altını çiziyor. Amerikan firması tüketimini iki kategoriye ayırıyor. Netflix platforma, ofislerine ve üretim stüdyolarına (yılda 94.000 MWh) yönelik enerjiyi dolaylı tüketiminden ayırıyor. Firma bu ikinci kategoride Amazon ve Google Cloud'un web hizmetleri için kullanılan enerjiyi (yılda 357.000 MWh) sınıflandırıyor. Bu hizmetlerin sunucuları özellikle enerji tüketmektedir. Netflix, "Bu enerji ayak izini kontrol etmiyoruz, dolayısıyla bu tüketimi azaltamayız" diyor.

Elektrik tüketimi 2019'da% 84 arttı

Netflix'in elektrik tüketimi yıldan yıla abone tabanının büyümesinden daha hızlı artma eğilimindedir. 2018'de VOD hizmeti sadece 245.000 MWh tüketti. Netflix geçen yıl tüketimde% 84'lük bir artış kaydetti . Ancak, yıl boyunca, hizmet dünya çapında ek abonelerin sadece% 20'sini çekti. Netflix'in 160 milyon ücretli müşterisi var. Dolayısıyla bu artış sadece abone sayısındaki artışla bağlantılı değildir. Variety'nin belirttiği gibi, Netflix'in gerçek enerji ayak izi çok daha yüksek olacağa benziyor. Akış devinin raporu abonelerin elektrik tüketimini dikkate almıyorizlemek film ve dizi Netflix katalog.
Enerji ayak izini azaltmak amacıyla Netflix birkaç girişimde bulundu. "Kendimiz kullandığımız elektrik için mümkün olduğunca verimli olmaya çalışıyoruz" diye açıklıyor grup. Netflix tarafından tüketilen tüm enerji aslında yenilenebilir enerji sertifikaları ve karbon ofset programları ile dengeleniyor. Firma , ABD'de yenilenebilir enerji üretmeyi amaçlayan girişimlere büyük yatırım yapıyor . Ayrıca Netflix, abonelerini ekoloji konusunda eğitmeyi amaçlayan içerikler üretmektedir. Rapor, örneğin, İngiliz bilim adamı ve doğa bilimci David Attenborough tarafından anlatılan "Bizim Gezegenimiz" belgeselinden bahsediyor.

Yorumlar