Oppo, Find X2 ile iki yeni kablosuz kulaklık başlatabiliyor, yeni patent ortaya çıkarıyor

Oppo, Find X2 ile iki yeni kablosuz kulaklık başlatabiliyor, yeni patent ortaya çıkarıyor

Çinli akıllı telefon markası Oppo , muhtemelen iki yeni kablosuz kulaklık tasarımı üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir patente göre, bu iki yeni kulaklık Apple AirPods ve Galaxy Buds + ' ya çok benzeyecek . İki tomurcuk, 2 Mart'ta Reno 3 Pro ile birlikte Hindistan'da piyasaya sürülecek olan şirketin Enco Free kablosuz kulaklıklarını başarabilir.

Yeni kulakiçi kulaklıklarla Oppo, bir akıllı telefon markasından daha fazlası olarak pazardaki gücünü güçlendirmeye çalışacak. Marka, yakın zamanda piyasaya sürülen Enco Free kulakiçi kulaklıkların yanı sıra yeni akıllı saatini duyurmaya hazırlanıyor.

91Mobiles tarafından tespit edilen patent, her iki yeni kulaklığın tasarımını gösteriyor. İlk model AirPods gibi bir gövde tasarımını göstermektedir. Diğer sapsız tasarım , S20 serisinin yanında daha önce piyasaya sürülen Samsung Galaxy Buds'a benziyor

İlk kulakiçi kulaklık setinin tomurcuklarında bir dokunmatik panel olacak, Enco Free tomurcuklarında da gördüğümüz bir şey. Alternatif olarak, bunlar kulakiçi kulaklıkların üst tarafındaki fiziksel düğmeler de olabilir. Bunlar müzik çalmayı kontrol etmek, sesli yardımcıları tetiklemek ve çağrı almak için kullanılacaktır. Ayrıca gövdelerde görünen bir mikrofon var. Bunlar muhtemelen gürültü iptalini destekleyecektir. Tomurcuklar ayrıca silikon kulak uçlarına, şarj konektörlerine ve bir yakınlık sensörüne sahip olacak. Diğer Oppo kulaklık çifti kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu tomurcuklarda, kulak uçları tarafından desteklenen farklı alanlarda iki hoparlör bulunur. Bu tomurcuklar patentte şarj pimi göstermez. Bununla birlikte, büyük olasılıkla tasarımla ilgili bir durum olacaktır.

Oppo bunları Find X2 ile başlatabilir

Oppo'nun 18 Şubat 2020'de patenti başvurduğu bildirildi. Bu, ürünlerin yakında piyasaya sürülebileceği anlamına gelebilir. Bir sonraki Oppo etkinliği, X2 Bul lansmanı. İki yeni tomurcukun açığa çıktığını burada görebiliriz. Markanın aynı zamanda yaklaşan Oppo akıllı saatini de piyasaya sürmesi bekleniyor . Oppo, akıllı saati zaten iki kez alay etti ve yakın bir lansman önerdi.

Yorumlar