Qualcomm, 2020'nin üçüncü çeyreğinde güçlendirilmiş bir Snapdragon 865+ çipini piyasaya sürecek

Qualcomm, 2020'nin üçüncü çeyreğinde güçlendirilmiş bir Snapdragon 865+ çipini piyasaya sürecek

Snapdragon 855 Snapdragon 865 Çin sosyal ağı Weibo'da görev yapma alışkanlığını kazanmış bir sızıntıcı olan Dijital sohbet oturumundan geliyor . Son mesajlarından birinde şöyle açıklıyor: "Snapdragon 865 Plus varyantı 2020'nin üçüncü çeyreği için geçici olarak planlanıyor. Makine mühendisliği parametreleri yaklaşık iki ayda tamamlayacak"  diye açıklıyor.

Genellikle “Artı” veya “+” İsimleri veya n + 1 yineleme adları (Snapdragon 820'den birkaç ay sonra yayınlanan Snapdragon 821 gibi) tarafından bilinen güçlendirilmiş İşlemcilerin kullanımı, Qualcomm'da sistematik değil. Aslında elin parmaklarındaki örnekleri sayıyoruz. Yukarıda bahsedilen Snapdragon 821 ve Snapdragon 855 ve 855+ bunlardan biri.

"Plus" versiyonlar, daha fazla performans için hız aşırtmalı SoC

Her seferinde, temel olarak aynı bilgi işlem birimleriyle aynı İşlemci'dir, ancak biraz daha yüksek saat frekanslarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Şu an için Qualcomm'un zaten korkunç Snapdragon 865'inde yapabileceği gelişmeler hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Ancak, Snapdragon 855 ve 855+ arasındaki performans kazanımlarını net bir şekilde gözlemleyebilirsek.

En son sürüm GPU çekirdeklerinin taban frekansının yaklaşık% 4 arttığını, CPU çekirdeklerinde ise artış% 15 civarında olduğunu gördü.şu anda bu platformda 5G akıllı telefonların fiyatında potansiyel bir düşüş. Ancak, bunun teyit edilmesi gerekmektedir.

Yorumlar