MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

Yüzeyde, MSI Afterburner, GPU üreticisi MSI tarafından geliştirilen ve grafik kartlarından en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için destekli overclock özellikleri sağlayan bir grafik yardımcı programıdır. Gerçekte, bu şık küçük program yararlı izleme, sorun giderme ve ince ayar özellikleri sunar.

MSI Afterburner tam olarak ne sunuyor ve biri tam olarak programı nasıl indirip en iyi şekilde yararlanıyor? İşte Cevabı!

MSI Afterburner Ne Yapar?

MSI Afterburner'ın kaputun altında ne paketlediğini anlamak için işlevselliğini kategorilere ayırmalıyız: overclock, izleme, kıyaslama ve video yakalama.

Overclock Özellikleri

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

Tersine çevrilmesi için overclock, aşılmaz ve potansiyel olarak felaket bir görev olarak görünebilir, ancak MSI Afterburner, kalıcı donanım hasarını önlerken GPU'nuzu maksimum kapasitesine itmek için hassas ayarlar sağlayarak işlemi basitleştirir.

Yardımcı program, çekirdek voltajı, güç limiti, sıcaklık limiti, çekirdek saat hızı, bellek saat hızı ve fan hızı gibi çok sayıda GPU ayarını değiştirebilir. Bu seçenek dizisiyle, fikir performans ve yetenek arasında bir denge bulmaktır.

Görevi kolaylaştırmak için, MSI Afterburner'ın en son yinelemesi, en yeni RTX 20 serisinden herhangi bir modeli taramak ve en yüksek ve en kararlı hız aşırtma ayarlarını belirlemek için Nvidia tarafından geliştirilen bir algoritma kullanan bir yardımcı program olan OC Tarayıcı'yı içerir . Oyun performansı artar.

Benzer şekilde, Afterburner ayrıca özelleştirilmiş bir fan profili veya başka bir deyişle, fan hızını artıracak veya GPU sıcaklığına bağlı olarak düşürecek kullanıcı tanımlı ısmarlama fan hızı eğrisi içerir. Bu özelliği kullanarak, kullanıcılar GPU'larını, rahatsız edici derecede yüksek sıcaklıklara ulaşırsa, fanların ısıyı dağıtmak için hızlarını arttıracağını bilerek güvenle itebilirler.

Fan profillerinin yanı sıra, oyuna veya performans gereksinimlerinize bağlı olarak kolay geçiş için belirli bir parametre setiyle hız aşırtma profillerini de kaydedebilirsiniz.

İzleme

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

Yukarıdaki hız aşırtma özellikleri parametrelerin değiştirilmesine izin verirken, yardımcı program GPU sıcaklığı, çekirdek ve bellek saat hızı, voltaj, FPS ve kullanım yüzdesi ile bir dizi grafik boyunca kullanım yüzdesi ve kapsamlı bir Açık- Ekran Önemli olan hız aşırtma ayarlarının etkilerini izleyebileceğiniz ekran görüntüsü: oyun içi.

Ekran Üstü Gösterge, belirli bir oyun için bir çerçeve kapağı ayarlamak için de kullanılabilen RivaTuner Statistics Server adlı bir eklenti yardımcı programı kullanır ve özellikle düşük ve orta menzilli GPU'ları olanlar için yararlıdır.

Kıyaslama

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

MSI Afterburner, hem istikrarı hem de termal performansı kıyaslayan oldukça standart bir ücret yazma GPU stres testi yardımcı programı olan MSI Kombustor adlı bir karşılaştırma aracı içerir . Hız aşırtma özelliklerine paralel olarak, yapılan tüm ince ayarlar ve genel performansı nasıl etkilediği hakkında ayrıntılı bilgi sağlayabilir. Hem OpenGL hem de DirectX'i destekler.

Video yakalama

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

MSI Afterburner, H.264 codec bileşenini kullanarak farklı sıkıştırma türleri, kare hızı, kalite ve 1080p çözünürlüğe kadar çeşitli seçeneklerle WMV ve AVI dahil olmak üzere farklı formatlarda video yakalamak için Predator adlı bir eklenti uygulaması kullanır.

Uygunluk

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

MSI afterburner, Nvidia veya AMD ve kart üreticisi (MSI, EVGA, Gigabyte, vb) olsun, yonga seti üreticisine bakılmaksızın tüm GPU'lar ile uyumludur ve çok yönlü bir grafik düzenleme aracıdır. Programı bir Gigabyte AORUS Radeon RX 580 ile olduğu gibi ASUS GeForce RTX 2080 ile de kullanabilirsiniz.

Markalar arası destek, sırasıyla yalnızca RTX / GTX serisi GPU'lar ve AMD GPU'lar ile uyumluluk sağlayan benzer hız aşırtma araçlarından (EVGA Precision X1 veya AMD Overdrive gibi) bir kalkıştır. Buna ek olarak, MSI Afterburner, önde gelen grafik yardımcı programı olarak konumunu güçlendirmek ve kullanmak için% 100 ücretsizdir.

MSI Afterburner Nasıl İndirilir

 1. MSI'nın özel Afterburner web sitesini ziyaret edin .
 2. Sayfanın en altına gidin ve '' MSI Afterburner '' seçeneğinin altındaki '' İndir '' e tıklayın. Oyun sırasında alt sekme yerine yardımcı programı telefonunuzdan kontrol etmek istiyorsanız Afterburner Uygulamasını da alabilirsiniz.
 3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra MSIAfterburnerSetup.zip dosyasını açın.
 4. Yürütülebilir dosyayı çift tıklatın ve yükleme işlemini izleyin. İstendiğinde Kombustor'u kurduğunuzdan emin olun.
 5. MSI Afterburner'ı çalıştırın ve yüklendikten sonra karikatür '' Ayarlar '' düğmesine tıklayın.
 6. "Kullanıcı Arayüzü" sekmesi altında, cihaza alıştığınızda yardımcı programda gezinmenize yardımcı olacak daha doğrudan ve düzenli bir görünüm sağladığı için kaplamayı "Varsayılan MSI Afterburner kaplaması" olarak değiştirin. Ek olarak, diğer kaplamaların, ince ayar yapmak için erişilemez hale gelmesi için kaydırıcıları rastgele kaldırdığı bilinmektedir.
 7. '' Genel '' sekmesi altında, ”Gerilim kontrolünün kilidini aç” ve “Gerilim izlemenin kilidini aç” seçeneklerine tıklayın.
 8. Birden fazla GPU kullanıyorsanız, "Genel" sekmesine gidin ve "Ana grafik işlemci seçimi" açılır menüsünden hız aşırtmak veya izlemek istediğiniz GPU'yu seçin.
 9. Buradayken, başlangıç ​​özelliklerinden, uyumluluk seçeneklerinden, AMD'ye özgü özelliklerden vb. Bir dizi ayarı da değiştirebilirsiniz. Çoğu durumda, varsayılan ayar çoğu kullanıcıya uygun olmalıdır.

MSI Kombustor'da Deneyleri Çalıştırma

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!


Hız aşırtma işlemine başlamadan önce ilk adım, sisteminizin üst sınırlarını belirlemek için kriterler çalıştırmaktır. Bunlar, sistemi güvenli sınırlar dahilinde ne kadar zorlayabileceğinizi yönlendirecektir.
 1. Varsayılan kaplamayı kullanıyorsanız Afterburner penceresinin sol üst köşesinde, genellikle GPU adının ve sürücü sürümünün yanında bulunan K simgesini tıklatın.
 2. MSI Kombustor hemen benchmark stres testini başlatır.
 3. Kartınızın varsayılan fabrika ayarlarında hız aşırtma olmadan nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için GPU sıcaklığını, FPS ve GPU yükünü izleyin.
 4. Bu temel testi çalıştırmanın yanı sıra, diğer kullanıcıların hız aşırtmayla neler elde ettikleri hakkında bilgi edinmek için interneti temizlemenizi öneririz. Bunu yapmak, size özel GPU'nuzu ne kadar uzatabileceğiniz hakkında bir fikir vermeli ve kartın ve sistemin güvenli kalmasını sağlamak için geçmemeniz için maksimum tavan vermelidir.

MSI Afterburner Kullanarak Overclock Nasıl Yapılır

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır!

Başlamadan önce, hız aşırtmanın risksiz olmadığını ve GPU'nuzu değiştirerek kalıcı hasara neden olma riski olduğunu unutmayın. MSI Afterburner hız aşırtmayı kolaylaştırır, ancak sağduyuya büyük bir yardımla gitmek şiddetle tavsiye edilir.

GPU'yu çok ileri itip itmediğinizden şüphe ediyorsanız, hemen durun ve devam etmeden önce bilgili kaynaklardan tavsiye alın.

MSI Afterburner'da hız aşırtma, mümkün olan en yüksek kararlı ayarları bulmak için standart hız aşırtma ve test tekniğine uyar. MSI Afterburner ile, herhangi bir değişiklikten sonra daima '' Uygula '' tuşuna basmayı unutmayın.
 • Başlamak için, "Güç Sınırı" ve "Sıcaklık Sınırı" kaydırıcılarını maksimuma ayarlayın. Bu ayarlarla GPU daha fazla güç tasarrufu sağlayacak ve kutudan çıkardığından daha yüksek sıcaklıklara ulaşacaktır (ciddi bir donanım arızası olmadığı sürece GPU asla üst sınıra ulaşmayacaktır, bu nedenle cihazdaki maksimum sıcaklık kaydırıcı tehlikeli derecede yüksek görünüyor). Kart üreticileri bu parametreleri tanımlar ve bu nedenle güvenli sınırlar içinde kabul edilirler ve GPU'ya zarar verme riski yoktur.
 • Çekirdek saat hızı kaydırıcısını küçük bir artışla artırın. Her birim, yukarı veya aşağı kaydığınıza bağlı olarak stok saat hızının üstünde veya altında bir MHz'e eşittir. Yaklaşık 20 ila 30 MHz'lik atlamalar öneririz. Saat hızını yükselttikten sonra vurmayı unutmayın.
 • Her artış için, Kombustor'un arka planda çalışmasını sağlayın ve herhangi bir artefakt, titrek aksaklık, siyah yanıp sönme veya çökme olup olmadığını kontrol edin. Her değişiklik için birkaç dakika izlemeye izin verin.
MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!
 • Sabit bir grafik sorunlarıyla karşılaştığınızda, saat hızını artırmayı bırakın. Olağandışı davranışlardan endişe etmeyin, bu tamamen bekleniyor ve GPU'nun bize maksimum kapasitesine ulaştığını söylemesinin bir yoludur. Çökmeler ve siyah ekranlar GPU sürücüsünü sıfırlar, bu noktada birkaç saniye sonra saat hızını geri alabilirsiniz.
 • Tüm yapay nesneler / grafik sorunları kaybolana ve Kombustor kararlı olana kadar çekirdek saat hızını yaklaşık 5 MHz'lik küçük artışlarla azaltın. Ayrıca zorlu bir oyun bağlamında herhangi bir değişikliği test etmenizi öneririz. GPU'yu serbest bırakmak ve parametre değişikliklerini vurgulamak için çok çalışmasını sağlamak için ayarları ultra hale getirin. Sorunla karşılaşırsanız, saat hızını azaltın.
 • Daha sonra, aynı stres testini bellek saat hızına uygulayacağız, ancak daha büyük artışlarla. 50 ve 100 MHz arasında herhangi bir yer tavsiye ediyoruz.
 • Kombustor'da tutarlı grafik sorunlarıyla karşılaştığınızda, sabit bir hız bulana kadar bellek saat hızını küçük artışlarla azaltın. Oyunda da test edin.
 • Buradan, yeni çekirdek saati ve bellek saat hızlarını uzun bir süre boyunca test etmek istiyoruz. Kombustor'u ateşleyin ve eserleri, aksaklıkları ve çökmeleri kontrol ederek 10 dakika boyunca çalıştırın. Her ikisinin de istikrarlı bir kombinasyonunu elde edene kadar hızları küçük artışlarla azaltın.
 • Genel kararlılıktan memnun olduğunuzda, disket simgesini, ardından 1-5 profil düğmesinden birini tıklayarak ayarları bir profil olarak kaydetmeyi unutmayın.

MSI Afterburner'da Ekran Görüntüsünü Etkinleştirme

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!

 1. Ayarlar penceresine dönün ve ”İzleme” sekmesine tıklayın.
 2. "Etkin donanım izleme grafikleri" altında, açıklayıcı adı tıklayıp ardından OSD'de "Özellikler" i "" olarak ayarlayarak OSD'de görünmesini istediğiniz bilgileri seçin. İyi bir başlangıç ​​noktası olarak kare hızı, GPU ve bellek sıcaklığı, GPU kullanımı, GPU voltajı ve fan hızı gibi temel özellikleri çalıştırmaya değer.
 3. Bir oyun yüklediğinizde OSD, GPU'nun performansı hakkında gerçek zamanlı ayrıntılar sağlar.
 4. Ayarlar altındaki “Ekran Üstü Gösterim” sekmesi altında, OSD'yi açıp kapatmak için bir kısayol tuşu da atayabilirsiniz. Bunu yapmanızı ve kolay erişim için `` Ekle '' veya benzeri gibi kullanılmayan bir anahtara yapılandırmanızı öneririz.
 5. Teknik almak ve OSD'yi beğeninize göre kişiselleştirmek istiyorsanız, RivaTuner Statistics Server'ı yüklemek için '' Ekran Üstü Gösterim '' sekmesinin altındaki "Diğer" seçeneğini tıklayın.

Fan Profili Nasıl Ayarlanır

MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!
 1. Alt köşedeki '' Ayarlar '' a tıklayın ve ayarlar penceresinin üstündeki '' Fan '' sekmesine tıklayın.
 2. Aşağıdaki fan eğrisini değiştirmenize olanak tanıyan menünün üst kısmındaki "Kullanıcı tanımlı yazılım otomatik fan kontrolünü etkinleştir" seçeneğini işaretleyin.
 3. Buradan, yeni bir noktayı tanımlamak için eğrinin herhangi bir yerini tıklayın ve ardından ihtiyaçlarınıza göre hareket ettirin. Bir eğri noktasını kaldırmak için üzerine tıklayın ve klavyenizdeki "Sil" tuşuna basın.
 4. Diğer seçenekleri göz ardı edebilirsiniz ve dokunulmadan kalabilirler.
Buradan, eğriyi ayarlamak kişisel görüş meselesidir. Kalıcı hasar riski bu eşiğin üzerindeki sıcaklıklarla kademeli olarak arttığından, 70 ila 80 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıklar için% 100 fan hızı dışında bir şey önermeyiz. Fanlarınız düşük sıcaklıklarda bile sürekli yüksek sesle çalışıyorsa, profil gereksiz gürültüden kurtulmanın harika bir yoludur. Genel bir kural olarak, dikkatli olunmalıdır.


YORUMLAR

Ad

Amiral Gemisi Telefonlar,12,Among us,1,android,1,aparat,1,Apexlegends,9,Araba Haberleri,2,Bilgi Dükkanı,167,Brendan Greene,2,Call of Duty,90,Championship,1,CS:Go,5,çekiliş,1,detaylar,1,dota2,3,Duvar Kağıtları HD,1,Duyuru,1,E-Sporcu Nasıl Olunur,1,espor,9,Film Haberleri,1,FireeFire,18,Fortnite,26,Free Fire,82,Free Fire Haberleri,7,geldi,1,geliyor,1,Global,1,gücelleme,1,güncelleme,8,hileciler,3,İpuçları,4,kuş,1,lol,11,Orta Seviye Telefonlar,7,oyuncu telefonları,6,ölümyarışı,1,ÖNERİLENLER,4,pmsc,1,PUBG (PC),12,Pubg Hile,4,PUBG Mobil Hassasiyet Ayarları,76,PUBG Mobile Emülatör,13,PUBG Mobile Haberleri,106,PUBG Mobile İpuçları,336,PUBG Mobile Lite,37,PUBG Mobile Lite PC,8,PUBG Mobile Önemli Bilgiler,64,PUBG Mobile Silah Hasarları,10,PUBG Sorunları ve Çözümleri,6,PUBGMOBİLELİTE,1,Redeem Code,2,Rekor,2,sensitivity settings,4,soğukmod,1,şansçarkı,1,teknolojihaberleri,152,Telefon Analizi,17,TheWalkingDead,1,time to shine,1,turnuva,2,Turnuvalar,4,Uzay Bilim Haberleri,17,Valorant,10,Yeni Haberler,963,yeniözellikler,1,Zula,4,
ltr
item
TeknoOyun: MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!
MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!
MSI Afterburner - Nasıl İndirilir ve Kullanılır Detaylı Anlatım 2020!
https://4.bp.blogspot.com/-SxY6oXksMsM/XnENqffPm-I/AAAAAAAAVsc/hz5J4nDXyckxZ6CizMMiE8eDs7U8B_qFgCK4BGAYYCw/s640/how-to-download-msi-afterburner.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-SxY6oXksMsM/XnENqffPm-I/AAAAAAAAVsc/hz5J4nDXyckxZ6CizMMiE8eDs7U8B_qFgCK4BGAYYCw/s72-c/how-to-download-msi-afterburner.jpg
TeknoOyun
https://www.pubgmobilehaberleri.net/2020/03/msi-afterburner-nasl-indirilir-ve.html
https://www.pubgmobilehaberleri.net/
https://www.pubgmobilehaberleri.net/
https://www.pubgmobilehaberleri.net/2020/03/msi-afterburner-nasl-indirilir-ve.html
true
1195670657657789931
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy