Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Bir oyuncu için, en sevdiğiniz çok oyunculu oyununuzu yüklemekten daha az can sıkıcıdır, ancak gecikme ile karşılanması çok kötüdür, bu da oyunu oynanamaz hale getirir.

Söylemeye gerek yok, her bölmeli saniye çok oyunculu bir maçta önemlidir, bu nedenle gecikmenin neden olduğu ekstra gecikmeler zafer veya yenilgi anlamına gelebilir - hepimiz oradaydık. Ve gecikme asla tamamen ortadan kaldırılamasa da , en aza indirilebilir, bu da bu makalede tam olarak ne yapacağımızdır.

Oyun içi gecikmeyi nasıl azaltabileceğiniz ve kazanma şansınızı nasıl artırabileceğiniz veya kooperatifte bir oyun oynuyorsanız veya bir oyun akışı hizmetini deniyorsanız genel deneyiminizi nasıl geliştirebileceğinizle ilgili bazı yararlı ipuçları için okumaya devam edin.

Ping Nedir?

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

İki terim birbirinin yerine kullanılabilirken, “ping” ve “lag” aslında tamamen farklı iki şeydir.

Ping aslında gecikmeyi ölçmek için tasarlanmış bir ağ yardımcı programıdır, ancak gecikme gecikmenin kendisini ifade eder. Yazılım, bir cihazın başka bir cihazla (genellikle bir sunucu) iletişim kurması için geçen süreyi ölçer ve “ping” adı sonar terminolojisinden türetilir - şüphesiz bir radarın bir nesnenin konumuna nasıl "ping" ettiğini, bir oyunda veya bir filmde.

Açıkçası, PC'niz radyo sinyalleri göndermiyor, ancak yaptığı başka bir makineye başvurmak, bir yankı istek paketi göndermek ve ardından bir yanıt beklemek. Bununla birlikte, yazılımın neden Ping olarak adlandırıldığını görebilirsiniz.

Cihazınız “echo” yu geri aldıktan sonra, echo istek paketinin gönderilmesinden sonra bahsedilen echo'nun gelmesi için geçen süre gecikme olarak milisaniye olarak ifade edilir. Yani, birisi pinginizin ne kadar yüksek olduğunu sorduğunda, gerçekten sordukları şey gecikmenizin ne kadar yüksek olduğudur.

Şimdi, yüksek gecikmenin çevrimiçi oyun deneyiminiz için zararlı olmasının nedeni oldukça açıktır - yüksek gecikme, daha düşük gecikme süresi olan diğer oyunculardan biraz daha sonra veri alacağınız anlamına gelir ve bu da sizi daha yavaş göstermenizi sağlayabilir.

Peki, gecikme / gecikmenizi en aza indirmek için ne yapabilirsiniz?

Kablolu Ethernet Bağlantısı Her Zaman Daha İyi

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide


Günümüzde Wi-Fi o kadar yaygındır ki, kablolu bağlantıların geçmişteki PC'ler için tek gerçek seçenek olduğunu unutmak kolaydır. Wi-Fi çok daha uygun olsa da, bazı dezavantajları da var. Tahmin edebileceğiniz gibi, gecikme bunlardan biridir.

Her şeyden önce, Wi-Fi her zaman diğer yönlendiriciler ve çevrenizdeki tüm kablosuz cihazlar da dahil olmak üzere parazitlerle uğraşmaktadır. Bunun da ötesinde, kablosuz sinyalin fiziksel engellerden geçmesi gerekir ve duvarlar gecikmenize çok katkıda bulunabilir.

Buna karşılık, kablolu bir bağlantının böyle bir parazitle uğraşması gerekmez, bu yüzden çok daha hızlıdır. Tüm modern anakartlar en az bir Ethernet bağlantı noktasına sahiptir, bu nedenle sadece kablolu bağlantı kullanmak için pahalı genişletme kartları satın almak konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bu nedenle, kablolu bir bağlantı deneyin ve gecikmeye yardımcı olup olmadığını görün. Başlamazsa, yüksek gecikmeye neden olan başka bir sorun daha vardır.

WiFi Bağlantınızı İyileştirme

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide


PC'nizde herhangi bir nedenle kablolu bağlantı kuramıyorsanız, kablosuz bağlantınızı çeşitli yollarla geliştirebilirsiniz.

İlk olarak, modeminizde / yönlendiricinizde 5G bandını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu bant daha yüksek bir frekansta (5 GHz) çalıştığından, çoğu cihaz tarafından kullanılan standart 2,4 GHz banttan daha az parazit alacaktır. Dahası, 5 GHz sinyali daha kısa sinyal aralığının dezavantajı ile birlikte gelmesine rağmen engellerden daha kolay geçebilir.

Eğer yönlendiricinizden çok uzakta olursanız, bir Wi-Fi genişletici sinyal kapsamını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ancak, Wi-Fi genişleticiler veya 5G modemlere para harcamadan önce , potansiyel olarak yardımcı olabilecek birkaç şey daha denemek en iyisidir.

Takip etmeyi dene:

  • Bilgisayarı yönlendiriciye yaklaştırın. Söylemeye gerek yok, PC yönlendiriciye ne kadar yakınsa, sinyal o kadar güçlü olacaktır.
  • Yoldaki engel sayısını azaltın. Bununla kastettiğimiz, sinyalin geçmesi gereken duvar sayısını azaltmaktır. Ve bununla, evinizdeki duvarları yıkmanız gerektiği anlamına gelmiyoruz, ancak PC'yi yönlendirici arasına daha az duvar koyan yeni bir yere taşımak fark yaratabilir.
  • Ağdaki cihaz sayısını azaltın ve bant genişliğini boşaltın. Bu genellikle sadece aileleri veya oda arkadaşları ile yaşayanlar için bir konudur. İnterneti aktif olarak kullanan herhangi bir cihaz bağlantınızı yavaşlatabilir ve gecikmeyi artırabilir, bu nedenle HD veya 4K video akışı yapan birden fazla cihaz varsa, internet performansınıza yansıma olasılığı vardır.

Arka Plan Yazılımını ve Güncellemeleri Kapatma

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Herkes ve her şey 2020'de çevrimiçi görünüyor ve diğer cihazların değerli bant genişliğini nasıl artırabildiğinden daha önce bahsettik. Peki ya kendi PC'niz bant genişliğini kaplıyorsa?

Herhangi bir sayıda program ve uygulama herhangi bir nedenden ötürü bir yerde bir sunucu ile güncellenebilir veya iletişim kurabilir ve özellikle düşük hızlı bir internet bağlantınız varsa bu gecikmeyi etkileyebilir.

Steam burada yaygın bir suçludur ve Ayarlar> İndirilenler bölümüne gitmek ve “Oyun sırasında indirmelere izin ver” seçeneğinin yanındaki kutunun işaretli olmadığından emin olmak iyi bir fikirdir. Bunun da ötesinde, bir torrent istemcisi kullanıyorsanız, oyun oynarken bunu kapatmak da iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca, arka plan faaliyeti miktarını en aza indirmek için iyi bir fikir genellikle iken bir var özellikle sen yapma oyunları, CPU düşük varsa, çekirdeklerinin Düşük numaralı RAM bir kullanıyorsanız veya HDD olarak sizin ana depolama aygıtı.

VPN'lerden kaçının

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

İnternette gezinirken neden VPN kullanmak isteyebileceğinize dair birçok iyi neden vardır, ancak oyun oynarken kullanmamanız için çok iyi bir neden vardır.

Bir VPN ile, oyun sunucusuyla iletişim kurmadan önce sinyal her zaman bir VPN sunucusu üzerinden yönlendirilir, bu da özellikle VPN sunucusu çok uzaktaysa oyunu sizin için önemli ölçüde geciktirebilir.

Ancak doğal olarak, bir VPN hizmeti kullanıyorsanız, oyun oynarken her zaman kapatabilirsiniz. Manuel olarak her zaman açmak ve kapatmak bir güçlük olabilir, ancak oyun içi gecikmeyi en aza indirmek istiyorsanız gereklidir.

Bilgisayarınızı Virüslerden Koruyun

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide


Tabii ki, sürekli virüs tehdidinden bahsetmeden bir bilgisayarı hızlandırmaktan bahsedemeyiz. Bilgisayarınız yavaş görünüyorsa ve bağlantınız normalden daha yavaş ve gecikmeli ise, her zaman bir virüs veya başka bir kötü amaçlı yazılım biçiminden kaynaklanma ihtimali vardır.

Her zaman iyi bir kötü amaçlı yazılımdan koruma programı yüklemeniz gerektiğini ve istenmeyen virüslerden, truva atlarından, casus yazılımlardan vb.

Bununla birlikte, kötü amaçlı yazılımdan koruma programları kendi başlarına kaynak yoğun olabilir, bu nedenle oyun oynarken, özellikle daha zayıf bir PC'niz varsa, kapatmak istediğiniz arka plan işlemleri listesinde oldukça yüksektir.

Windows Otomatik Güncelleştirme ve Konum Hizmetlerini Kapatın

Hepimiz Windows'un sizi en güncel olmayan güncellemeleri yüklemeye nasıl zorladığını biliyoruz. Windows 10'un güncellemeleri otomatik olarak indirmesini ve bant genişliğini artırmasını istemiyorsanız, tek yapmanız gereken Ayarlar> Güncellemeler ve Güvenlik> Windows Update> Gelişmiş Seçenekler'e gidin.

Orada bir kez, “Güncellemeleri Duraklat” adlı bir bölüm göreceksiniz ve burada güncellemeleri belirli bir süre için kapatmanıza izin veren bir açılır menü bulacaksınız. Bununla birlikte, belirtilen tarih geldiğinde güncellemeler tekrar açılacaktır, bu nedenle işlemi her ay tekrarlamanız gerekir.

Bunun da ötesinde, bir diğer önemli bant genişliği domu Windows Konum hizmetidir, ancak neyse ki bu da kapatılabilir.

Ayarlar> Gizlilik> Konum'a gidin ve sayfanın en üstünde Cihazınız için Konum'u açma veya kapatma seçeneğini göreceksiniz.

Modem / Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Çoğu zaman, “onu kapatıp tekrar açmak” kesinlikle ihtiyacınız olan çözümdür ve gecikme ile de çalışabilir.

DNS önbelleğini sıfırlayacak ve alakasız verilerden kurtulacağından modeminizi / yönlendiricinizi periyodik olarak yeniden başlatmak iyi bir fikirdir, ayrıca IP'nizi ve ISS'nizle bağlantınızı sıfırlar, böylece bir kablolu veya kablosuz bağlantı.

Bununla birlikte, diğer herhangi bir donanım gibi, modemler kaçınılmaz olarak zamanla tarihlenir ve bir noktada değiştirilmeleri gerekir. Daha önce de belirtildiği gibi, 5G bantlı uygun bir oyun modemi almak iyi bir fikir olabilir.

İSS'nizle konuşun

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Bazen sorun sadece siz değil, internet servis sağlayıcınızdır. Günün belirli saatlerinde (örn. Akşamın erken saatlerinde) önemli hız düşüşleri ve gecikme ani artışları fark ediyorsanız, ISS'nizin ağının tüm trafik tarafından aşırı yüklenmesi olabilir. Tabii ki, tüm gün boyunca ödediğinizden daha az alabilirsiniz ve şikayet edene kadar şirketin harekete geçmesi umulmuyor.

Sorunun ISS'nizden kaynaklanabileceğinden şüpheleniyorsanız, dikkate alınması gereken birçok faktör vardır: şirketin genel itibarı, yavaşlama düzeni (yukarıda belirtildiği gibi), alandaki internet kullanıcılarının yoğunluğu, bağlantı türü, vb.

Sonunda başka bir ISS'ye geçmeye ve yeni bir internet paketi seçmeye karar verirseniz, fiber optik bağlantının şu anda alabileceğiniz mutlak en iyisi olduğunu söylemeye gerek yok. Bununla birlikte, bölgenizde çok pahalı veya mevcut değilse, kablo veya ADSL de aynı derecede uygundur ve hala çoğu insanın ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ancak, uydudan kaçınabiliyorsanız, bunu yapın, çünkü uydu bağlantıları en yüksek gecikmeye sahip olma eğilimindedir ve bariz nedenlerden dolayı en az kararlıdır.

Nihayetinde, yaşadığınız yere göre kaçınılmaz olarak değişecek çok fazla faktör olduğu için, hangi bağlantı türünü ve hangi İSS'nin gereksinimlerinizi karşılayabilecek hızlı ve kararlı bir bağlantı sağlayacağını bulmak size kalmıştır.

Doğru Oyun Sunucusunu Seçin

Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide

Daha büyük çevrimiçi oyunların çoğu bölgeye özgü sunucular sunar. Fiziksel yakınlık gecikmeyi azaltmaya yardımcı olabileceğinden, yaşadığınız yere en yakın olan bölgeyi her zaman seçmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok.

Bununla birlikte, bazı oyunların aslında özel sunucuları yoktur ve dahil olan oyuncuların cihazlarının merkezi bir sunucu yerine birbirleriyle iletişim kurdukları Eşler Arası barındırma kullanabilirler.

Peer-to-Peer barındırma, daha az oyunculu oyunlarda daha iyi istikrar gibi avantajlara sahipken, bazı büyük dezavantajları da vardır. En önemlisi, çok sayıda oyuncuyu senkronize tutmak zordur - tek gereken, oyunculardan birinin zayıf ve laggy bir bağlantıya sahip olması ve potansiyel olarak oyunu bozan aksaklıklara bakmak olabilir.

Bu nedenle, belirli oyunlarla ilgili gecikme sorunları yaşıyorsanız, oyunun nasıl barındırıldığını kontrol edin. Gecikme, eşler arası zayıf bir bağlantının sonucu olabilir veya özel sunucular eşit değildir. Her durumda, önceki kategoride olduğu gibi, biraz araştırma uzun bir yol kat edebilir.

Son Olarak!

Ve eğer pinginizi azaltmak ve oynadığınız çok oyunculu oyunlarda sinir bozucu gecikmeden kurtulmak istiyorsanız, akılda tutulması gereken her şey olurdu. Bir şeyi atladığımızı düşünüyorsanız, yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin; gelecekte makaleyi genişletmeyi göreceğiz.

YORUMLAR

Ad

Amiral Gemisi Telefonlar,12,Among us,1,android,1,aparat,1,Apexlegends,9,Araba Haberleri,2,Bilgi Dükkanı,161,Brendan Greene,2,Call of Duty,90,Championship,1,CS:Go,5,çekiliş,1,detaylar,1,dota2,3,Duvar Kağıtları HD,1,Duyuru,1,E-Sporcu Nasıl Olunur,1,espor,9,Film Haberleri,1,FireeFire,18,Fortnite,26,Free Fire,80,Free Fire Haberleri,7,geldi,1,geliyor,1,Global,1,gücelleme,1,güncelleme,8,hileciler,3,İpuçları,4,kuş,1,lol,11,Orta Seviye Telefonlar,7,oyuncu telefonları,6,ölümyarışı,1,ÖNERİLENLER,4,pmsc,1,PUBG (PC),12,Pubg Hile,4,PUBG Mobil Hassasiyet Ayarları,76,PUBG Mobile Emülatör,13,PUBG Mobile Haberleri,105,PUBG Mobile İpuçları,327,PUBG Mobile Lite,36,PUBG Mobile Lite PC,8,PUBG Mobile Önemli Bilgiler,64,PUBG Mobile Silah Hasarları,10,PUBG Sorunları ve Çözümleri,6,PUBGMOBİLELİTE,1,Redeem Code,2,Rekor,2,sensitivity settings,4,soğukmod,1,şansçarkı,1,teknolojihaberleri,152,Telefon Analizi,17,TheWalkingDead,1,time to shine,1,turnuva,2,Turnuvalar,4,Uzay Bilim Haberleri,17,Valorant,10,Yeni Haberler,963,yeniözellikler,1,Zula,4,
ltr
item
TeknoOyun: Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide
Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide
Tüm Oyunlarda Ping Nasıl Azaltılır - Ultimate Guide
https://2.bp.blogspot.com/-VJKyn0Ju6So/XmrJoFGtcII/AAAAAAAAVWo/SNvVWXw9zoAprdsPWdm8r6iiF3kGHO_lACK4BGAYYCw/s640/how-to-lower-ping.png
https://2.bp.blogspot.com/-VJKyn0Ju6So/XmrJoFGtcII/AAAAAAAAVWo/SNvVWXw9zoAprdsPWdm8r6iiF3kGHO_lACK4BGAYYCw/s72-c/how-to-lower-ping.png
TeknoOyun
https://www.pubgmobilehaberleri.net/2020/03/tum-oyunlarda-ping-nasl-azaltlr.html
https://www.pubgmobilehaberleri.net/
https://www.pubgmobilehaberleri.net/
https://www.pubgmobilehaberleri.net/2020/03/tum-oyunlarda-ping-nasl-azaltlr.html
true
1195670657657789931
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy