COD Mobile: Oyunda yüksek ping nasıl düzeltilir?

COD Mobile: Oyunda yüksek ping nasıl düzeltilir?

  • Ping, tüm oyuncuların herhangi bir oyunda korktuğu ve nefret ettiği bir konudur.
  • Bu yazıda, oyuncuların COD Mobile'daki yüksek ping'i düzeltmelerine yardımcı olabilecek çeşitli yollardan bahsediyoruz.
COD Mobile , oyunda oyuncuların zevk alabileceği çok sayıda harita ve mod içerir. Herhangi bir çevrimiçi çok oyunculu oyunda birçok oyuncunun karşılaştığı ortak bir sorun yüksek ping. Bazen oyuncular bu problemle COD Mobile'da da karşılaşabilirler.

Böylece, oyuncular oyun içi ping'i azaltabildikleri ve sorunsuz bir deneyim yaşayabilecekleri yollar ararlar. Bu makalede, oyuncuların COD Mobile'daki pinglerini azaltmalarına yardımcı olacak birkaç yolu tartışıyoruz.

COD Mobile'da yüksek ping nasıl düzeltilir

Oyuncular, COD Mobile'daki ping'i düzeltmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirler.

1 Tüm arka plan uygulamalarını kapatma

Arka planda çalışan diğer tüm uygulamaları kapatmak, pingi azaltmanın iyi bir yoludur. Bu yöntem, bazı uygulamalar Internet verilerini kullandığından ve oyun içi bağlantıyı etkilediğinden oyuncuların ping'i azaltmasına yardımcı olabilir. Arka plan uygulamalarının kapatılması ayrıca cihazın RAM'ını biraz boşaltacak ve ısınma sorunlarını azaltacaktır.

2 Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

Google Play Store'un otomatik güncelleme seçeneği vardır - izin almadan uygulamayı otomatik olarak günceller. Otomatik güncellemeler, İnternet verilerinin önemli bir bölümünü kullanabilir. Bu nedenle, güncellemeler COD Mobile'daki oyun içi ping'i artırabilir. Oyunda pingi azaltmak için her zaman bu ayarı devre dışı bırakmanız önerilir.

3 Senkronizasyonu Devre Dışı Bırakma

Senkronizasyon özelliği akıllı telefonun verilerini bulut ve sunucu ile senkronize eder. Bu özellik Gmail, Yahoo Mail ve diğerleri gibi çeşitli uygulamalar tarafından kullanılır. Senkronizasyon verileri kullanır ve bu nedenle kapatılması ping sorunlarını azaltabilir.

Oyuncular ayrıca cihazı yeniden başlatmayı deneyebilir. Mobil veri yerine WiFi kullanmayı da düşünebilirler.

Yorumlar