PUBG Mobile'de gecikme nasıl düzeltilir?

PUBG Mobile'de gecikme nasıl düzeltilir?

  • Makalede, birkaçının PUBG Mobile oynarken gecikmeyi azaltmak olduğunu açıklıyor.
  • PUBG Mobile, Hindistan'da en çok oynanan mobil oyunlardan biridir.
PUBG Mobile, kısa sürede önemli bir pazar payı elde etti. Milyonlarca oyuncu oyunu dünya çapında oynuyor ve oyun yavaşlama belirtisi göstermiyor. Mobil segmente hakim olmaya devam ediyor. Periyodik güncellemeler, oyuncuların oyuna bağlı kalmasını sağladı.

Bir oyuncu oyunu oynarken gecikme yaşayabilir. Bunun nedeni, yetersiz RAM'in mevcut olması, yüksek ping ve hatta cep telefonunun ısınması gibi çeşitli nedenler olabilir.

İşte PUBG Mobile oynarken gecikmeyi nasıl azaltabileceğinizden bazıları .

PUBG Mobile'da gecikme nasıl azaltılır

1 Arka planda çalışan diğer tüm uygulamaları kapatmak

PUBG Mobile oynarken, oyuncular arka planda çalışan başka bir uygulamanın olmadığından emin olmalıdır. Bu, ısınma sorununu ve pil tüketimini azaltır. Ayrıca daha fazla RAM kullanılmasını sağlar.

2 Eşitlemeyi ve otomatik güncellemeyi devre dışı bırakma

Tüm android cihazlarda bir senkronizasyon özelliği mevcuttur. Verileri buluta ve ayrıca Gmail, Facebook, Google vb. Hizmetlere senkronize eder. Google Play Store ayrıca, güncelleme hazır olur olmaz uygulamaları otomatik güncelleme özelliğine sahiptir.

Bu, mevcut verilerin önemli bir bölümünü ortadan kaldırır. Bu özelliklerin devre dışı bırakılması, bu hizmetler için internet verilerinin kullanılmayacağı anlamına gelir. Bu, gecikmeden kaynaklanıyorsa gecikmeyi azaltacaktır.

3 Önbelleği temizleme

Önbellek, birisi bir uygulama kullandığında geçici olarak hafızada saklanan verilerdir. Her uygulamanın, sorunsuz çalışması için depolanan kendi önbelleği vardır. Cep telefonunda yeterli depolama alanı yoksa, önbellek dosyaları telefonu daha da yavaşlatır. Önbelleği temizlemek, belleği boşaltmanın mükemmel bir yoludur.

Birkaç video, gecikmeyi azaltmak için GFX kullanımını da önermektedir. Ancak Tencent Games, GFX aracının kullanımının yasa dışı olduğunu ve kalıcı bir yasağa yol açacağını çok net bir şekilde ortaya koydu . Tencent Games'in hizmet açısından üçüncü şahıs uygulamalarının kullanımına izin verilmediğinden açıkça bahsedilmektedir .

PUBG Mobile'de gecikme nasıl düzeltilir?

Bu nedenle, oyuncular GFX araçlarını kullanmamalıdır.

Gecikme hala devam ederse, oyuncular grafik ayarlarını deneyebilir ve azaltabilir.

Yorumlar